- Spolupráce na projektech
- Projekty řešené na fakultě
- Infrastruktura pro biomedicínské inženýrství II. (BIOKOS II.)
- Technikou do nitra člověka
- Modernizace výukových postupů a zvýšení praktických dovedností a návyků studentů oboru Biomedicínský technik
- Rozvoj oboru Biomedicínská informatika na Fakultě biomedicínského inženýrství v Kladně
- Rozvoj výzkumného týmu BIO-OPT-XUV na FBMI ČVUT
- Infrastruktura pro biomedicínské inženýrství (BIOKOS)
- Spolupráce 21. století
- Mezinárodní spolupráce na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT
- Inovace a modernizace didaktických metod a obsahu výuky na FBMI Kladno ve specifických oblastech
- Integrace týmu pro vývoj a výzkum nových principů nanotechnologie v biomedicíně pro vzdělávání a lékařskou praxi
- Ochrana obyvatelstva a řešení krizových a mimořádných událostí
- Popularizace vědy a výzkumu ČVUT
- Dlouhověkost bez léků : Popularizace a propagace novinek ve výzkumu nefarmakologických možností ovlivnění zdravotního stavu
- Podpora zkvalitnění týmů výzkumu a vývoje a rozvoj intersektorální mobility na ČVUT v Praze
Infrastruktura pro biomedicínské inženýrství (BIOKOS)
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj a státním rozpočtem České republiky.
Zadavatel: Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Název operačního programu: Operační program Výzkum a vývoj pro inovace
Číslo prioritní osy: 4
Název výzvy: Infrastruktura pro výuku na vysokých školách spojenou s výzkumem
Číslo výzvy: 1.4
Název projektu: Infrastruktura pro biomedicínské inženýrství
Zkrácený název projektu: BIOKOS
Registrační číslo projektu: CZ.1.05/4.1.00/04.0193
Datum zahájení realizace projektu: 1. 7. 2011
Datum ukončení realizace projektu: 31.1.2014
Anotace projektu:
Cílem navrhovaného projektu je podpořit rozvoj a následnou stabilizaci kvalitní výzkumně-výukové infrastruktury Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT v Kladně (FBMI). Na základě současného počtu studentů, průzkumu zájmu o studium a predikce vývoje počtu studentů fakulty bylo konstatováno, že FBMI má nedostačující prostorové, přístrojové a laboratorní vybavení pro provádění vlastní výzkumné činnosti spojené s výukou, a to zejména v doktorském a magisterském studiu. Nedostatečná vybavenost specializovaných laboratoří je jednou z hlavních příčin, které brání dalšímu rozvoji fakulty a efektivní přípravě lidských zdrojů pro výzkum a vývoj (VaV) v této oblasti. V rámci projektu BIOKOS bude proto vybudováno 9 nových laboratoří vybavených nejmodernějšími přístroji pro biomedicínský výzkum (funkční vybavení laboratoří bude zajištěno částečně nákupem nových přístrojů a částečně přesunem stávajícího vybavení), čímž bude kompenzována nedostatečná prostorová kapacita fakulty pro přijímání nových zájemců o studium. Hlavním opodstatněním navržené investice z veřejných zdrojů je tedy rostoucí zájem studentů o moderní a perspektivní studijní obory na rozhraní techniky a medicíny nabízené FBMI.
Cíle projektu:
Cílem navrhovaného projektu je podpořit rozvoj a následnou stabilizaci kvalitní výzkumně-výukové infrastruktury Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT. Zkvalitnění a navýšení kapacity vědeckovýzkumných laboratoří je základem pro zlepšení kvality poskytovaného vzdělávání zaměřeného na výzkumné, vývojové a inovační aktivity v oblasti biomedicínského inženýrství. Důkazem konkurenceschopnosti oborů vyučovaných na FBMI je zájem ze strany potenciálních zaměstnavatelů o absolventy fakulty. Cílovou skupinou v tomto kontextu, jsou tedy studenti (PhD., Mgr., Bc.) ale i uchazeči o studium a zaměstnanci FBMI, v širším kontextu celá ČR, která může profitovat ze zvýšení kvality poznatků realizovaných díky projektu BIOKOS.
V rámci projektu BIOKOS bude vybudováno 9 nových laboratoří vybavených nejmodernějšími přístroji pro biomedicínský, čímž bude kompenzována nedostatečná prostorová kapacita. V budově nám. Sítná 3105 v Kladně tak vzniknou nové užitné plochy o rozloze 759 m2 (z toho 622 m2 rozšířené nebo zrekonstruované kapacity, plochy laboratoří spojené s výukou, 137 m2 rozšířené nebo zrekonstruované kapacity, plochy jiné) na nichž bude vybudován integrální komplex laboratoří současných moderních metod a technik biomedicínského inženýrství.
Rozpočet (dotace/spolufinancování):
Celkové náklady projektu jsou ve výši 46 620 045 Kč, přičemž celková výše uznatelných nákladů dosahuje dle limitace pro FBMI 42 126 180 Kč (výše dotace na projekt z OP VaVpI je 85% (35 807 253 Kč), spoluúčast žadatele je 15% (6 318 927 Kč)). Nezpůsobilé výdaje ve výši 4 493 865 Kč budou hrazeny žadatelskou organizací (FBMI) a jejich struktura odpovídá struktuře výdajů uznatelných.